Pomysł na ścianę w salonie
Dom i ogród

Pomysł na ścianę w salonie

Salon to bardzo ważne miejsce w naszym domu. Jest on wielofunkcyjny, służy rozrywce, spędzaniu czasu wspólnie, ale jest też miejscem reprezentacyjnym. To tu zazwyczaj przyjmujemy gości. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby salon był miejscem estetycznym i dobrze zaaranżowanym. Jest to dość trudne, ponieważ salon zazwyczaj ma spore rozmiary, możemy więc borykać się z problemem pustych przestrzeni lub wręcz przeciwnie przepełnienia. Ostatnio modne jest aranżowanie jednej ze ścian w charakterystyczny ozdobny sposób. Jednak, który z nich wybrać?

Tapeta

Proste, lecz efektowne rozwiązanie. Ostatnio popularne są motywy kwiatowe. Sprawdzą się one w jasnych wnętrzach o stonowanych barwach. Innym rozwiązaniem są fototapety przedstawiające np.: zgiełk miasta. Estetyczne rozwiązanie, które na dużych przestrzeniach wypełni pustkę. Natomiast fototapeta z obrazem perspektywicznym może powiększyć małe lokum. Ważne jest, by tapeta była przyczepiona w dokładny sposób i nie odstawała, gdyż złe mocowanie psuje efekt. Jeżeli zdecydujemy się na tapetę zrezygnujmy z dodatkowych ozdobników, gdyż jest to wystarczająco charakterystyczny akcent w pomieszczeniu.

Płytki gipsowe imitujące cegłę

Idealne rozwiązanie do nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeń o stonowanych barwach. Sprawdzi się szczególnie w salonie w stylu skandynawskim. Pasuje zarówno do dużego pomieszczenia jak i do małego. W małym, aby uniknąć „ciężkości” radzimy położyć płytki gipsowe w kolorze białym. Sprawią one, że wnętrze będzie świeże, tym samym będzie wydawało się większe.

Ściana w nasyconym kolorze

Do jasnego wnętrza o delikatnych barwach można dopasować jedną ścianę w nasyconej, ciemnej barwie. Np. do jasnoszarego wnętrza można dobrać ścianę kobaltową lub burgundową. Taki akcent jest niezwykle mody i nowoczesny. W tym wypadku nie bójmy się dodatków, możemy wykorzystać wszelkiego rodzaju kontrastujące wazoniki i bibeloty.

Motto

Jeżeli jesteś osobą wrażliwą i słowa mają dla ciebie dużą wartość możesz na ścianie umieścić dowolne motto: czy to cytat z książki czy fragment ulubionej piosenki. Gdy będziesz miała zły humor spojrzenie na ową ścianę wywoła uśmiech na twojej twarzy, dodatkowo będzie to wizytówka prezentująca twoją osobowość przed gośćmi salonu.

Album

Niech ściana stanie się największym albumem jaki posiadacie. Umieść w ramkach zdjęcia upamiętniające wspaniałe chwile życia twojego i twojej rodziny. Będą mogły być nie tylko podziwiane przez gości, ale także w chwilach waśni, będą przypominały jak wiele was łączy.

Kominek

Klasycznym rozwiązaniem jest kominek. Może być on miejscem, przy którym będziesz długo i romantycznie gawędziła ze swoim mężem, a może wypijesz tam gorącą czekoladę razem z dziećmi? Możliwości jest wiele. Kominek jest nie tylko estetyczny, ale również polepsza stosunki między ludźmi, a także zbliża ich do siebie.

Duże okno/balkon

Okno na całą ścianę w połączeniu z wyjściem na balkon lub z wyjściem do ogrodu to rozwiązanie idealne dla salonu znajdującego się na parterze. Takie okno optycznie powiększy pomieszczenie i odpowiednio je doświetli. Jednak jeżeli zdecydujesz się na to rozwiązanie nie ominą cię częste grille, sama nie będziesz mogła się oprzeć

Podsumowanie

Salon to przytulne miejsce, jednak nawet najlepiej urządzony salon nie sprawdzi się, jeżeli nie będziecie spędzać tam wspólnie wielu, dobrych chwil. Postaraj się, by to miejsce zbliżało twoją rodzinę. Atrakcyjny wygląd to tylko zachęcający dodatek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *