Dodatki do pokoju robione własnoręcznie
Dom i ogród

Dodatki do pokoju robione własnoręcznie

Pokój to miejsce, które oddaje nasz charakter, pomaga nam wyrażać emocje i przekonania. Chcemy, aby osoba, która wchodzi do naszego pokoju otrzymywała o nas konkretną informacje. Dzieje się to nawet mimowolnie: bałagan w pokoju, mówi o naszym roztrzepanym charakterze, natomiast porządek w pokoju prezentuje nas jako osoby poukładane. Aby nasz pokój był odzwierciedleniem naszej duszy chcemy go zazwyczaj sami zaaranżować. W tworzeniu indywidualności możemy pokusić się o następujące, własnoręczne dodatki:

Obraz

Jeżeli masz zdolności plastyczne możesz pokusić się o tradycyjny obraz malowany farbami. Może być on zarówno w tradycyjnej ramie jak i antyramie. Jeżeli twój projekt jest przestrzenny nie bój się wykonać go na ścianie. Cała ściana pokryta pięknym rysunkiem będzie tworzyła niesamowity nastrój, jednocześnie będąc twoją kreatywną wizytówką. Jeżeli jednak nie masz takich zdolności, nie męcz się. Aranżowanie pokoju ma być przyjemnością. Jest wiele ciekawych alternatyw również obrazowych. Możesz stworzyć kolaż z wycinków gazet, ze scen z ulubionych filmów czy ze zdjęć opatrzonych cytatami. Możesz połączyć te elementy i stworzyć z nich np.: komiks. Taki kreatywny obraz będzie równie piękną i oryginalną ozdobą.

Wazon

Kwiaty niektórym wydają się przeżytkiem. Podobno pasują jedynie do starodawnych wnętrz, ewentualnie tych w stylu vintage. Nic bardziej mylnego. Kwiaty potrzebują odpowiedniego wyeksponowania. Stwórz własny wazon. Jak? Idealnie sprawdzą się butelki po alkoholach. Jeżeli mają fantazyjny, wyszukany kształt po prostu zedrzyj etykietę. Poszukaj butelek w różnych kolorach tak, by pasowały do wnętrza. Jeżeli są to klasyczne butelki możesz ozdobić je metodą decoupage. Dla osób nieprzekonanych do kwiatów ciętych polecamy stylowe doniczki. Możesz wykonać je również metodą decoupage lub pomalować farbami. Fajnym rozwiązaniem jest również metalowe wiaderko, stylizowane na starodawne. Wystarczy papier ścierny i odrobina fantazji.

Lampiony/girlandy

Niemożliwe, by zrobić to własnoręcznie? Wystarczą puszki! Stare puszki podziuraw gwoździem. Jednak określ wcześniej wzór jaki chcesz uzyskać. Aby gwóźdź wbił się w puszkę wystarczy delikatnie uderzyć go młotkiem. Mając już puszkę z wybranym wzorem pomaluj ją farbą na określony kolor. Poczekaj aż wyschnie i wsadź świeczkę. Efekt niesamowity. Jeżeli na sznurku połączysz kilka takich puszek otrzymasz diy girlandę.

Ściana ze zdjęciami

Jeżeli masz dość typowych ramek ze zdjęciami, a antyramy do ciebie nie przemawiają postaw na innowację. Wystarczy sznurek zdjęcia (najlepiej jednakowej wielności) i drewniane spinacze do prania. Rozwieś sznurek na ścianie. Możesz zrobić to w dwóch wersjach pionowo jeden sznurek obok drugiego lub poziomo jeden sznurek pod drugim. Zdjęcia poprzyczepiaj do sznurka drewnianymi spinaczami (możesz je zostawić w surowej wersji, bądź ozdobić pastelami czy lakierami do paznokci). Dla dodatkowego efektu sznurki możesz opleść np.: białymi lampkami choinkowymi.

Las w słoiku

Jeżeli masz troszkę więcej czasu i pieniędzy możesz wybrać się na warsztaty tworzenia lasu w słoiku. Efekt końcowy jest zniewalający. Jest to alternatywa dla kwiatów, jeżeli nie masz czasu ich podlewać. Wygląda równie efektownie jak drzewko bonsai, a wymaga dużo mniej pielęgnacji. Jednorazowa cena takiego kursu może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jednak jeżeli raz poznamy sposób wykonania będziemy mogli tworzyć nowe dzieła w zaciszu domowym.

Podsumowanie

Własnoręcznie wykonane ozdoby są bardzo popularne. Dodatkowo, możemy stworzyć napis na ścianie z włóczki i gwoździków, czy okazjonalne papierowe dekoracje na Boże Narodzenia czy walentynki. Urozmaici to wystrój pokoju. Zazwyczaj dodatki robione własnoręcznie są efektowne i nie potrzebują dużego wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *